EN, ČSN, TPG

Úvodní stránka Fóra Plynová zařízení EN, ČSN, TPG

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Štefan Hlaváč RT TNS, PZ a poslední změna proběhla před 2 týdny, 3 dny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5585 odpověď

  Štefan Hlaváč RT TNS, PZ

  Výtah z článku o normách v ČR:
  Považujeme současný stav, kdy Česká republika nemá ujednocený pohled na věc uvádění technických norem v právních předpisech, přičemž s tímto stavem jsou spojeny narůstající potíže jednotlivých resortů, za nadále neudržitelný. Proto ÚNMZ v rámci připomínkového řízení v souvislosti se změnou Legislativních pravidel vlády navrhl doplnění těchto pravidel, aby bylo dosaženo sjednocení odkazování na technické normy v právních předpisech ČR.

  Při stavbě, revizích a provozu vyhrazených plynových a tlakových zařízení, se musí minimální bezpečnost zařízení stanovit.
  Podle čeho?
  Přeci podle norem a TPG.
  Tyto předpisy nám dávají návod na to, jak se má zařízení vyprojektovat, postavit a provozovat.
  Nemohu přeci udělat plynovou kotelnu, která by neodpovídala ČSN 07 0703.
  Instalovat vzdušník v kompresorové stanici, který by nebyl vybaven dle ČSN 69 0012.

  Při první inspekční kontrole, auditu, by provozovatel nesl důsledky za to, že převzal zařízení do provozu, které neodpovídá normě, TPG.
  Při prvním úrazu při provozu zařízení by se zjišťovalo, zda obsluha byla proškolena…
  To je vše v normách a TPG.

  V novém Zákonu o VTZ a vyhláškách se objevuji konkrétní pokyny, jak má vypadat to a to zařízení, jak se má postavit, jak se má revidovat, jak se má obsluhovat…ale to nemůže obsáhnout vše, co nám říkají normy a TPG.

Odpověď na: EN, ČSN, TPG
Osobní informace: