GasNet na Olomoucku lidem v zaplavených obcích vyměňuje regulátory plynu zdarma

Společnost Gasnet posílá rychlou pomoc do obcí na Olomoucku. Bleskové záplavy zde napáchaly značné škody i na plynárenských zařízeních zákazníků. Nejčastějším poškozením, které vedlo k přerušení dodávek plynu, bylo zaplavení plynoměru a takzvaného regulátoru vodou.  Zatímco plynoměr patří společnosti GasNet a jeho výměnu zajistí na své náklady, regulátor je ve vlastnictví zákazníka. Jeho opravu by si tedy měl každý zákazník zaplatit ze svého.

Okamžitě jsme se rozhodli všem občanům v postižené oblasti vyjít vstříc a vyměnit poškozený regulátor na naše náklady. Chceme pomoci lidem v těžké situaci a zajistit jim v co nejkratší době opět bezpečnou dodávku plynu.
Naši pracovníci ještě v průběhu neděle a pondělního dopoledne provedli odstranění těch největších poruch a zahájili obnovu dodávek. V současné chvíli zůstávají bez dodávek plynu už jen jednotky zákazníků. U těch došlo k většímu poškození přípojky a oprava vyžádá delší dobu.
V tuto chvíli jsme připraveni poskytnout lidem v zasažených obcích minimálně 300 tisíc korun na nové regulátory.

Pavel Káčer, provozní ředitel skupiny GasNet
Plynoměr a regulátor plynu poškozený bleskovou povodní

GasNet věnuje lidem v zaplavených obcích nejméně 300 tisíc korun

Přesné vyčíslení škod stále ještě probíhá, ale jenom v nejvíce postiženém Šumvaldu bylo zničeno více než 60 poškozených regulátorů. Regulátor je zařízení na snížení tlaku plynu na takovou hodnotu, která je potřebná pro správný chod spotřebičů. Výměna jednoho takového zařízení vyjde zhruba na 3 000 Kč. Plynaři z GasNetu odhadují minimálně stovku poškozených regulátorů v celé oblasti.

Profesionálové z GasNetu rychle obnovili dodávky u většiny postižených obyvatel

V důsledku povodní bylo od dodávek plynu odříznuto několik desítek domácností. Na některých místech prudká povodeň poškodila plynovodní přípojky a celkem došlo k zatopení více než stovky plynoměrů v celé oblasti. K nejvíce postižených obcím patří Šumvald, Oskava a Dlouhá Loučka.

Související články