Exploze v areálu chemického závodu zaměstnala sedm hasičských jednotek

Celkem sedm hasičských jednotek zasahovalo ve čtvrtek 27.4.2023 po explozi a následném požáru nádrže s ethylanilinem v chemickém závodě v Ostravě-Mariánských Horách. Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve čtvrtek 27.4.2023 v 10:39 hod. Na místo události vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic Ostrava-Přívoz, Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Zábřeh, spolu s nimi na místě události zasahovaly rovněž jednotky dobrovolných hasičů z Radvanic, Ostravy-Zábřehu a Ostravy-Nové Vsi. Na místě také zasahovali profesionální hasiči společnosti BorsodChem MCHZ. s.r.o.

Již při příjezdu na místo události viděli hasiči stoupat hustý černý dým a plameny šlehající z jedná nádrže a přilehlého potrubí. Na místě byla rovněž jedna zraněná osoba v péči Zdravotnické záchranné služby. Hasiči současně prováděli hašení hořící nádrže a ochlazovaní okolních nádrží. Dále hasiči, za použití protichemických obleků, postupně uzavírali ventily v systému potrubí, tak, aby nedošlo k poškození technologie a zabránilo se rozšíření požáru. 

Zdroj: hzscr.cz

Při události nedošlo k úniku nebezpečných látek do ovzduší a rovněž nebyla v této souvislosti nutná žádná evakuace. Předběžná škoda vyčíslena na místě zásahu se pohybuje v rozmezí 5–10 mil. korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj: www.hzscr.cz

Související články