Kutil zapojil plynový kotel na vodovodní přípojku

O kuriózní mimořádné události informoval 6. ledna 2021 portál idnes.cz. Obyvatel Tachova zapojoval nový plynový kotel svépomocí na oběhový systém ústředního topení. Patrně omylem napojil přívod plynu do kotle na potrubí domovní vodovodní přípojky. Když otočil uzávěrem do plynového potrubí začala proudit voda z vodovodního řadu.

Podle portálu idnes.cz plynaři museli odpojit ze sítě plynovodní řad v sedmi ulicích u 94 odběratelů, vodu z potrubí odčerpat a postupně obnovovat dodávku plynu u každého odběratele. Pracovník společnosti, která má v Tachově správu plynovodů v kompetenci byla škoda předběžně vyčíslena na 35 tisíc Kč.

Přesná výše bude však určena až na základě odborného vyjádření. Tachovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

Dagmar Jiroušková, tisková mluvčí Policie České republiky
Foto: Policie České republiky

APTI důrazně varuje veřejnost před takovým počínáním. Plynové kotle patří mezi takzvaná vyhrazená plynová zařízení se zvýšenou mírou rizika provozu. Jakákoliv neodborná manipulace může způsobit závažné škody na majetku, nebo dokonce na životech. Veškeré zásahy na plynových zařízeních může provádět pouze odborně způsobilá osoba s osvědčením Technické inspekce České republiky (TIČR ) k těmto činnostem.

Závěry z vyšetřování Policie ČR a OIP budou zařazeny do některé z odborných akcí APTI.

Zdroj: Idnes.cz
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/tachov-voda-rad-plyn-kotel-vymena-policie-kutil.A210106_165952_plzen-zpravy_vb

Související články