Masivní exploze tlakové nádoby v papírně ve městě Jay, USA

Ve středu 15. dubna 2020 krátce před polednem došlo v provozu papírny Pixelle Specialty Solutions LLC. ve státu Maine, USA k rozsáhlé explozi tlakové nádoby v provozu výroby buničiny, která vážně poškodila výrobní zařízení a zasypala široké okolí směsí chemikálií a dřevní štěpky v okruhu jednoho kilometru. Samotný výbuch byl pozorovatelný v okruhu cca padesáti kilometrů.

Průběh exploze a rozsah poškození si můžete prohlédnout zde na videu:

Portál bangordailynews.com uvedl, že v průběhu havárie pracovalo v provozu papírny asi 170 zaměstnanců, ale naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Foto: Russ Dillingham, Associated Press, USA Today

Portál usatoday.com uvedl, že společnost Pixelle Specialty Solutions LLC závod zakoupila od společnosti Verso teprve v únoru letošního roku společně s dalším papírenským provozem ve Wisconsinu. Společnost Verso se podle portálu bangordailynews.com dlouhodobě potýkala s poklesem poptávky po papíru, propouštěním zaměstnanců a z provozu papírny byly v nedávné minulosti hlášeny závažná porušení bezpečnosti práce.

Více fotografií z havárie, včetně záznamu výbuchu zachyceného palubní kamerou řidiče kamionu, který s nákladem dřeva čekal před závodem na vykládku naleznete zde:
https://bangordailynews.com/2020/04/15/news/lewiston-auburn/a-look-at-the-scene-of-the-paper-mill-explosion-in-jay/

Související články