Cylinders Holding úspěšně dokončil koupi společnosti eurocylinders systems AG

Společnost Cylinders Holding a.s., největší světový výrobce vysokotlakých ocelových lahví a řešení pro skladování a přepravu stlačených plynů, dokončila akvizici 100 % akcií společnosti eurocylinders systems AG (ECS), německého výrobce lahví. Prodávajícím akcií ECS je německá průmyslová skupina Serafin se sídlem v Mnichově. Kupujícími jsou společnosti Cylinders Holding a Vítkovice Milmet. Strany se dohodly, že podmínky transakce zůstanou důvěrné.

Společnost ECS již více než 60 let vyvíjí, vyrábí a prodává vysokotlaké ocelové lahve a kontejnery ve svém závodě v Apoldě v Durynsku. Lahve společnosti ECS se používají ke skladování a přepravě stlačených i zkapalněných plynů a nacházejí uplatnění v různých oblastech, jako jsou průmyslové plyny, zdravotnická a záchranářská technika, potravinářský a nápojový průmysl, hasicí systémy, prostředky pro ochranu dýchacích cest a potápění.

Jan Světlík, generální ředitel společnosti Cylinders Holding uvedl: „Naším cílem bylo získat dobrou, stabilní společnost s potenciálem růstu nejen na silném německém trhu, který je osmkrát větší než český. Zároveň se tato firma stane důležitým distribučním centrem pro celé portfolio výrobků skupiny.“

Michael Dathe, generální ředitel společnosti ECS uvádí: „Strategické partnerství dvou společností, které se znají již řadu let a jejichž nabídka produktů se vzájemně doplňuje, má různé výhody a potenciál. Těšíme se proto na budoucí spolupráci.“

Společnost Cylinders Holding má zájem na dlouhodobém rozvoji společnosti ECS a bude úzce spolupracovat se současným ředitelem ECS Dathem a jeho týmem na realizaci plánované strategie.

Se vstupem nového vlastníka získá ECS přístup k dalším technologiím vyvinutým ve společnosti Cylinders Holding, například k těm pro přepravu a skladování vodíku. Společnost ECS bude působit jako společnost ve skupině Cylinders Holding nadále s vlastní značkou a výrobou a bude pokračovat ve svém růstu jako specialista na vysokotlaké ocelové lahve.

Eurocylinders systems zvýší pod vedením Cylinders Holding tržby nad miliardu

Eurocylinders systems AG (ECS), nová společnost skupiny Cylinders Holding a.s., zvýší do roku 2026 tržby nad hranici jedné miliardy korun. Už v roce 2025 by se firma měla blížit k hranici 750 milionů korun, resp. 30 milionů euro, což je o zhruba 10 milionů euro více než dosud. Německý výrobce lahví na stlačené i zkapalněné plyny, který sídlí v Durynsku, má za sebou dlouhé období stagnace obratu. Růst mu umožní české know-how a nové produkty přenesené do Německa z portfolia Cylinders Holding.

Česká skupina, která si drží pozici největšího světového výrobce vysokotlakých ocelových lahví a řešení pro skladování a přepravu stlačených plynů včetně vodíku, rozšíří nabídku německé dcery právě o produkty z řady vodíkových technologií. Dále o lahve a sety pro oxyterapii, záchranářství, potravinářství či potápění. „Významnou novinkou bude kompletace svazků lahví, SMART kontejnery a škála služeb s vysokou přidanou hodnotou, například nedestruktivní testování a revize lahví,“ uvedl generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Společnost ECS si zachová současné vedení v čele s ředitelem, zaměstnance a sortiment. Očekává se od ní ale zásadní růst. Jak v jejích tradičních výrobcích, což jsou vysokotlaké ocelové lahve do průměru 140 mm, tak v technologiích a produktech přenesených z Česka, a to včetně mlecích koulí pro zpracování nerostů a svařovaných lahví. Zásadní pro ECS ale bude už zmíněný rozvoj vodíkových technologií a výroby sofistikovaných přepravních a skladovacích celků. „Začátkem by měly být svazky pro vodík určený pro plnicí stanice, ambice ale máme násobně větší,“ vysvětlil záměry Světlík.

Michael Dathe, generální ředitel společnosti ECS už dříve uvedl: „Nabídka produktů se vzájemně doplňuje, strategické partnerství má různé výhody a potenciál. Těšíme se proto na budoucí spolupráci.“ Cylinders Holding má zájem úzce spolupracovat právě se současným ředitelem ECS Dathem a jeho týmem na realizaci připravené strategie.

Skupina Cylinders Holding dokončila akvizici 100 % akcií společnosti ECS minulý týden. Výrobce lahví z Durynska koupila od německé průmyslové skupiny Serafin se sídlem v Mnichově.Společnost ECS bude působit jako dceřiná firma ve skupině Cylinders Holding nadále s vlastní značkou. ECS v tuto chvíli zaměstnává 115 lidí.

O společnosti Cylinders Holding

Cylinders Holding je česká společnost, která nepřetržitě vyrábí tlakové lahve již více než 120 let. Po masivních investicích je světovým výrobcem s největším podílem na evropském trhu s ocelovými lahvemi. Export společnosti směřuje na všechny kontinenty. Ve vybraných teritoriích si holding buduje nejen pozici na trhu, ale i nové výrobní závody.

Společnost prošla významným rozvojem díky svým současným majitelům. Disponuje speciální technologií na výrobu tlakových nádob na vodík a technické plyny a atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Cylinders Holding staví na vývoji. Například v roce 2008 společnost vyvinula a vybudovala novou technologii na výrobu lahví o průměru až 406 mm metodou zpětného protlačování. Jedná se o unikátní technologii, a to i ve světovém měřítku.

O společnosti Serafin

Serafin je diverzifikovaná průmyslová skupina, jejíž filozofie sahá až ke 150leté podnikatelské tradici rodiny akcionářů. Společnost Serafin investuje do společností s cílem jejich dalšího rozvoje v souladu se všemi příslušnými zainteresovanými stranami. Společnosti skupiny dosahují celkového obratu přes 1 miliardu eur a zaměstnávají více než 5 000 lidí.

Související články