Další zásah slovenské policie v JE Mochovce

Ve slovenské jaderné elektrárně Mochovce dnes 3. března 2020 opět zasahovala více než stovka policistů Národnej kriminálnej agentůry (NAKA). Dnešním důvodem k zásahu jsou podle Deníku E je podezření ze spáchání zvlášť závažného trestného činu podvodu, který přímo souvisí s dostavbou 3. a 4. bloku JE.

Podle zdroje deníku E se má jednat o dodávku nekvalitních trubek na stavbu JE, které na stavbu dodal subdodavatel společnosti Škoda JS. Podle tiskového mluvčího společnosti, Škoda JS situaci vyhodnocuje a poskytuje orgánům činným v trestním řízení plnou součinnost.

Situaci v Mochovcích nyní vyhodnocujeme, seznamujeme se s důvody zásahu. Respektujeme závazek mlčenlivosti dle smlouvy uzavřené mezi společností ŠKODA JS, a.s. společností Slovenské elektrárne, a.s.

Můžeme však uvést, že ŠKODA JS se cítí být naopak poškozena. Od provedení auditů u svých dodavatelů, které pravděpodobně vedly ke vzniku konkrétních podezření na neshody v dokumentaci, intenzivně a transparentně prověřuje rozsah a dopady zjištěných neshod, a to ve spolupráci s objednatelem, společností Slovenské elektrárne, a.s.  

Samozřejmě poskytujeme a budeme nadále poskytovat příslušným orgánům plnou součinnost.

Jan Stolár, Škoda JS, a.s.

V krátké době jde tak již o druhý zásah speciálního policejního týmu „ELEKTRO“ na stavbě jaderné elektrárny.

Připravujeme další podrobnosti.

Foto: Polícia Slovenskej republiky, Facebook

Související články