Policie ČR vyšetřuje těžko uvěřitelný černý odběr plynu. V brněnském bytě se uživatelé napojili pomocí hadice od vysavače

Na konci ledna vyrazili policisté z obvodního oddělení ze Žabovřesk asistovat hasičům a plynárenské společnosti při vstupu do bytu v centru města, kde mělo docházet k úniku plynu. Ukázalo se, že v bytě byly dvě osoby, které údajně neslyšely bouchání  na dveře. Za lednicí bylo detekováno ohnisko úniku plynu, kde místo plynoměru bylo nainstalováno velmi provizorní propojení s pomocí sifonu a hadice od vysavače.

Místo úniku Foto: Policie ČR

Podnapilý uživatel skončil v policejní cele a kromě neoprávněného odběru zemního plynu čelí podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení.  Po vystřízlivění policistům uvedl, že nemá žádný příjem a občas nechává v místě přespávat bezdomovce. Někdo z nich měl údajně  odběrné místo načerno zprovoznit. Uživatel pak s pomocí plynu vařil, a nedbal na to, že byl unikající plyn cítit. Pouze prý po dovaření vypnul hlavní uzávěr plynu a během vaření otevíral okno na ventilaci.

Muž uvedl, že vedlejší místnosti se běžně kouřilo. Přičemž naměřená koncentrace plynu 22 % ve vzduchu při otevřeném uzávěru byla alarmující. Veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření.

Naměřená koncentrace plynu Foto: Policie ČR

Zdroj: POLICIE ČR

Související články