Výbuch plynu v Lenoře

3. října 2019 v brzkých ranních hodinách došlo k masivnímu výbuchu v bytovém domě v obci Lenora na Šumavě. K výbuchu došlo pravděpodobně v horním patře domu, kde byla později hasiči nalezena usmrcená osoba v koupelně. Další osoba byla ve vážném stavu vyproštěna a letecky transportována na urgentní příjem Vinohradské nemocnice. Jedna osoba utrpěla popáleniny na 30% těla a také byla letecky přepravena do Vinohrad. Celkem bylo ošetřeno devět osob. Celková škoda patrně přesáhne častku 20 mil. Kč.

Podle informací svědků je podezření, že výbuch způsobila úmyslně usmrcená osoba.

Výbuch silně poškodil statiku domu, zcela zdemoloval většinu bytů. Došlo k destrukci obvodových stěn a sutiny zavalily silnici č. 39 na Volary.

Obec Lenora pro postižené vyhlásila veřejnou sbírku:

Díky ADRA CZ se podařilo v rekordním čase vytvořit účet se sbírkou pro naše spoluobčany, kteří včera následkem exploze plynu přišli v Lenoře o domov. Všichni budou potřebovat pro překonání této těžké situace mnoho věcí. S finančním základem pro nový start vše jistě půjde o něco lépe. Příspěvky je možné zasílat na č.ú. 66888866/0300 variabilní symbol 577 Více informací na webu www.sbirkalenora.cz
Děkujeme za sdílení a jakoukoliv pomoc, 100% částky bude předáno panem starostou postiženým rodinám.

www.sbirkalenora.cz

Foto: Facebook Obce Lenora

Související články